Říká se, že saunu vynalezli Finové. I když je historický původ sauny nejasný, ve Finsku se těší odjakživa největší oblibě venkovní sauny. Ve Skandinávii najdete saunu na zahradě snad vedle každého druhého domu. A my vám dnes prozradíme, proč je venkovní finská sauna tak oblíbená.

1. důvod – venku si saunování užijete mnohem více

Když máte saunu někde doma v místnosti, v lepším případě se můžete během saunování dívat ven z okna. V tom horším máte před sebou jen prázdnou dřevěnou stěnu naproti vám.

Ale sauna venku na zahradě nebo na terase, to je jiná. 

Skrz okno sauny nebo prosklené dveře se můžete dívat, jak se den ode dne liší západy slunce, slyšíte šustot vánku ve větvích nedalekých stromů nebo švitoření pěnkavy. Každý den, na jaře, v létě, v zimě či na podzim, pro vás příroda chystá nová představení, která se neomrzí.

Saunování venku je nejen krásné, ale nabije vás další energií.

2. důvod – vaše zahrada získá další rozměr

Pořízení zahradní sauny se dost možná stane jedním z nejlepších nápadů vašeho života. Jen si to představte: vaše udržovaná zahrada a v tom nejoblíbenějším místě saunový domek. Je to nesmírně praktické a romantické. Sauna vaši nemovitost zhodnotí. Nikdy neproděláte.

A pokud máte zahradu dostatečně velikou, můžete si pořídit velký saunový domek s odpočívárnou. To máte dvě další užitečné místnosti, kde můžete trávit volný čas a relaxovat. Sami nebo s celou vaší rodinou.

sauna

3. důvod – ochlazení, které vám bude každý závidět

Jak známo, po každém saunování by mělo následovat rychlé zchlazení. U sauny venku, máte na výběr spoustu možností pro ochlazení.

Máte-li koupací jezírko, můžete ho pro ochlazení používat po celý rok. Když v zimě zamrzne, do ledu vysekáte díru a užijete si saunování jako rozený Fin. A jakmile napadne sníh, můžete se ochlazovat ve sněhu.

4. důvod – vylepšíte si své zdraví a budete fit

Pravidelné saunování posiluje váš imunitní systém a udržuje vaše tělo v kondici. Už jste někdy četli o nemocném Vikingovi? Tak vidíte. Díky sauně se zbavíte toxinů, budete otužilí a nepřekvapí vás už žádná chřipková epidemie.

Jestli uvažujete o pořízení venkovní sauny, přijďte si prohlédnout a vyzkoušet venkovní saunu i saunový domek do našeho saunového showroomu v Praze – Uhříněvsi. 

 

www.saunasystem.cz


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno