plánování zahrad

plánování zahrad

Spousta lidí sní o bezchybně řešené zahradě. Kde chybí představivost a smysl pro harmonii, pomohou návrhy specialistů z oboru. Projektování a realizace zahrad vložená do rukou odborníka přináší růže. Zkušený tým architektů a zahradníků osvětlí správné praktiky pěstění trávníku, okrasných rostlin a stromů. Nabízené služby firmy zahrady Bula promění neforemný prostor rostlin a trávníku v ideální místo odpočinku.

Okouzlující zahrada je útočištěm

Máte svou vlastní představu o zahradě anebo si necháte raději poradit? Kde docházejí síly, potěší nápady zahrady Bula, pomohou se založením trávníku, výběrem závlahového systému, s údržbou dřevin a projekcí zahrad.

Zazimování zahrady není jen o sklizni ovoce a zeleniny. Záhony potřebují porýt a větší hroudy rozbít rýčem. Půdě prospívá zelené hnojení, domácí hnůj a jednou za dva roky povápnění. Záhony zryjte mírně zmrzlé, jen tak se zbavíte další rok slimáků. Pokácejte staré stromy. Spodky dřevin zahrňte listím či mulčovací kůrou. Postarejte se o letničky a trvalky. Zahrňte růže. Posbírejte poslední ovoce a zeleninu. Zazimujte zahradní jezírko a ukliďte náčiní.

Trávník potřebuje zvláštní péči

Kde jinde relaxovat než pod stromem na trávníku. Stydíte se za svůj trávník? Je plný plevele a vysychá? Věnujete mu málo péče. Jak docílit hedvábné jemnosti travnatého koberce? První jarní dny jsou jako stvořené pro hnojení, dosévání a provzdušňování trávy. V létě následuje pravidelné sečení a odstraňování plevele. Na podzim si trávník žádá hrabání listí a hnojení. Trávník je třeba zazimovat před prvními mrazíky, v polovině anebo na konci října. Poslední sekání učiňte na středním stupni sekačky na konci října či začátkem teplého listopadu. Pomůže i zahradní technika, vertikulátor. Zahradní koberec provzdušní a odstraní mech. Srovnejte terén trávníkovým substrátem. Pokud si nevíte rady s údržbou trávníku, oslovte specialisty zahrady Bula.

Zdroj foto: shutterstock.com


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno