co s jablky na podzim

Urodilo se vám na zahradě mnoho jablek a přemýšlíte, co s nimi? Máme pro vás pár tipů. Lahodné jablko je plodem jabloně a svou minulost má hluboko v historii. Bez tohoto ovoce si nedokážeme svůj jídelníček představit. Lze z něho vyrobit džusy, čaje, džemy, kompoty či destiláty. Jablka obsahují plejádu vitamínů prospívající lidskému tělu. Nelze opominout vitamín C, antioxidanty, vlákninu. Jejich pojídáním si upevníte imunitu a nervovou soustavu. Posilují imunitní systém i dásně, čistí střeva, odhánění rakovinu a mozek střeží před Alzheimerovou či Parkinsonovou chorobou.

Sušené ovoce chutná skvěle

Konzervace sušením se používá od nepaměti. Celý proces musí probíhat při teplotách pod 48 stupňů Celsia, jen tak se nezničí minerály, vitamíny a bílkoviny. Sušená jablka čistí střeva a pomáhají udržovat střevní mikroflóru. Křížaly se hodí do jídelníčku při dietě, protože snižují cholesterol. To platí i pro jablečnou šťávu. Domácí a kupovaná, to je nebe a dudy. Jablečná šťáva je pokladnicí přírodního cukru, vitamínů, ovocných kyselin i pektinu. Máte-li doma nefiltrovanou jablečnou šťávu, pijete vlastně mošt.

Pečeme a zase pečeme

Kdo by nemiloval jablečný koláč, řez anebo štrúdl. Postup přípravy je snadný. Každá hospodyňka má svůj oblíbený recept. Jablka se také strouhají a zavařují. Pokud si chcete užít dokonalé chuti jablek i v zimě, pamatujte na jejich správné uskladnění. Teplota ve sklepě by měla být mezi 2 – 8 stupni Celsia a vlhkost kolem 90%. S jablek lze dětem připravit delikatesní přesnídávky bez éček, na kterých si pochutnají i ostatní členové rodiny. Kompoty a řezy z jablek upotřebíte především v zimě. A máte po ruce přísun vitamínů po celý rok!

Jablíčka stokrát jinak

Na jablíčku si nejvíce pochutnáte v syrovém stavu. V zimě se doporučuje okrájet slupka, ale ani tu nevyhazujte. Slupky vložte do hrnce a zalijte horkou vodou, pak sceďte. Dopřejete si osvěžující nápoj, který můžete osladit medem a doladit citrónem. Když máte jablíček opravdu mnoho, použijte je na kvas anebo s nimi běžte do sběru. Alespoň utržíte nějakou tu korunu.

 


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno