zelená káva

Detoxikace organismu představuje zbavení těla od škodlivých látek. Očistu těla můžete provést hned několika způsoby. Pomoci může samozřejmě zdravý a vyvážený jídelníček, jenž je bohatý na vitamíny, minerály a vlákninu, pohyb a vyvarování se produktům z bílé mouky, cukru a živočišných tuků. Bohužel život v tomto moderním nečistém životním prostředí způsobuje, že to nestačí. Pokud máte nepříjemný pocit těžkosti, můžete zkusit jeden z detoxikačních prostředků. S detoxikací organismu vám může pomoci aloe vera, chlorella, koloidní stříbro, mladý ječmen, maqui berry anebo třeba zelená káva. Podívejte se na porovnání přípravků na detoxikaci.

Co je zelená káva? 

Green coffee se získává z nezralých zelených kávových zrn. Výtažek zamezuje pocitu hladu, zrychluje metabolismus a zbavuje tělo nahromaděných toxinů. Kromě očisty těla zelená káva podporuje i hubnutí. Funguje na principu nabourání tukových buněk. Pomáhá jim v tom kyselina chlorogenová. Zelená káva působí i na hladinu krevního cukru. Dobré je proto kávu kombinovat ještě s chrómem, zeleným čajem, ananasem anebo černou kávou. Zelená káva je velkým hitem posledních let. Zelená káva je vlastně nepražená káva, která pražením nepřišla o spoustu prospěšných látek. Její účinky jsou tedy mnohem mocnější než u běžné kávy. Takováto káva obsahuje 10 – 15% bílkovin, 10 – 15% tuku,  6 – 12% sacharidů (hlavně sacharózu), 0,3 – 2,8% kofeinu a 9 – 12% vody. Zbytek tvoří vláknina, třísloviny, organické kyseliny a další látky. Zelené barvivo brání ukládání degenerativních látek zmírňuje srdeční bolesti, působí kompenzačně při vysokém krevním tlaku, pomáhá při projevech vyčerpání a malátnosti, při vředech, cystách i očních onemocněních. K nejdůležitějším antioxidanty  patří vitamíny (C), třísloviny, flavonoidy a karotenoidy, chrom a draslík. Téměř všechny složky můžete najít u vítězného přípravku na detoxikaci.

Kyselina chlorogenová 

Kyselina chlorogenová je silným antioxidantem, která snižuje vstřebávání  glukózy z tenkého střeva a reguluje uvolňování glukózy z jater do krevního oběhu, čímž přispívá ke spalování tuků a jejich využití jako zdroj energie. Čím je káva kvalitnější, tím je podíl kyseliny vyšší. Pražená káva obsahuje 3 – 6 % kyseliny, zatímco zelená káva 39 %. Kyselina podporuje ztrácení se viscerálního tuku (toho z břicha). Zlepšuje stav cukrovky i kardiovaskulárních chorob. Pro spalování tuků a obecně hubnutí však doporučujeme spíše speciální jídelníčky, jako například jídelníček Ketomix.

Jedná se o potravinový doplněk 

Odborníci však varují, jedná se pouze o marketinkový trik, který z vás má vytřískat peníze. Jde o neškodný přípravek, který nějaké pozitivní účinky sice má, ale ty jsou minimální a když se to propočte za jakou cenu se zelená káva prodává, můžete jich dosáhnout jinou cestou levněji, rychleji a účinněji. Zelená káva se na trhu vůbec poprvé objevila v roce 2002 a antré je spojeno však spojeno s velkým skandálem, kdy velmi aktivní propagaci měla založenou na nepotvrzených studiích a lžích. Za tento fakt byla tehdy udělena i 9 milionová (dolarová) pokuta. 

Co říkají odborné studie? 

Studií na účinky zelené kávy proběhla celá řada, ale všechny s obdobným výsledkem. Poslední studie z roku 2017 hovoří, že zázrak v oblasti hubnutí raději nečekejte. Užívání zelené kávy může u někoho vyvolat bolest hlavy i infekci močových cest.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno