sekačka na trávu

Bez sekačky na trávu se neobejde žádný majitel rodinného domu nebo zahrady. Její koupě je  nákladnou investicí, která může rodinný rozpočet pořádně zatížit. Zejména pokud vám sekačka přestane fungovat před plánovanou dovolenou. Pokud chcete, aby vám sekačka pár let vydržela, měli byste ji dopřát trochu péče.

Základem je předsezónní péče. Dříve než se sekačkou na jaře poprvé vyjedete na trávník, ji dobře prohlédněte. Dotáhněte všechny šrouby, popřípadě je promažte, nebo je-li to nutné vyměňte za nové.

Na ostří nože

Pokud má vaše sekačka už něco za sebou, je dost možné, že bude sekací nůž tupý. Jestliže se nechcete sekáním trávníku trápit víc než je nutné, měli byste jej před začátkem sezóny nechat nabrousit. Zkušení kutilové si s tím poradí sami, ti méně zdatní by si měli na pomoc vzít odbornou pomoc.

Nezapomínejte na výměnu oleje, svíček a filtrů

V sekačce na trávu je potřeba pravidelně měnit olej. To si většina lidí uvědomuje, bohužel, ne všichni to dělají. Pokud chcete, aby sekačka dobře sloužila, měli byste pravidelně kontrolovat hladinu oleje a v případě potřeby jej doplnit. Minimálně jednou za rok je potřeba olej úplně vyměnit. Jak na to, se dočtete v návodu na sekačku.

Kromě oleje byste měli pravidelně, ideálně také minimálně jednou a sezonu měnit vzduchové filtry a zapalovací svíčky.  Jejich včasnou výměnou ušetříte palivo při sekání a vyhnete se problémům se startováním motoru.

Čistota půl zdraví

Tohle staré známé pořekadlo platí nejen pro lidi, ale i pro vaši sekačku. Jakmile dosekáte, měli byste sekačku očistit. Odstranit z motoru veškeré nečistoty a zbytky trávy. Nezapomeňte ani na prostor kolem nože. Vlhkým hadříkem pak na závěr omyjte kolečka sekačky.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno