rozvod vody na zahrade

Teplým dnům již definitivně odzvonilo, a to s sebou přináší spoustu aspektů, kterým je potřeba věnovat zvýšenou pozornost. A nejlépe již nějaký čas dopředu, aby vás náhlý příval sněhu a teplot hluboko pod bodem mrazu nemohl překvapit a zároveň s tím překazit naplánované úkony.

Pokud se váš životní příběh píše uprostřed města v panelovém bytě, a navíc nevlastníte žádnou chalupu, následujícími řádky se vůbec nemusíte zaobírat. Kdo by se v nich měl dozvědět důležité informace, jsou majitelé rodinných domů, chalup a chatek.

Těm, po celoroční péči o své zahrady a pozemky, práce rozhodně nekončí ani v zimním období. Naopak to vyžaduje zvýšenou péči, aby přezimování proběhlo správně a bez sebemenších problémů.

Nesmíte nic podcenit

Přípravy zahradních rozvodů vody na zimu jsou opravdu důležitým bodem ze seznamu činností, který by se rozhodně neměl podceňovat. Nikdo přece nestojí o jarní odliv peněz za nové potrubí v řádek několika tisíc korun, kterému se dá předejít. Nehledě na naprosté zničení vašeho roky upravovaného trávníku, záhonů a veškerého zabudovaného příslušenství, které nad potrubím jistě máte rozprostřeno.

Čili mohou vzniklé škody vystoupat ještě o hodně výš, a to nejen z hlediska financí, ale také práce a citové újmy, jestli si na vzhledu zahrady opravdu zakládáte.

Čeho se musíte držet?

Mráz může pro vaše rozvody znamenat opravdový problém, pokud nejste připraveni. Voda v potrubí pod náporem nízkých teplot snadno zamrzne, ale tím to nekončí. Led dokáže uvnitř trubky vytvořit trhliny, které se pak nedají opravit jinak než nutným výkopem.

Proto je důležité před zimou z potrubí všechnu vodu vypustit, nejlépe ještě v průběhu teplých podzimních dní. Pokud tak neučiníte, může dojít k poškození, jak je již popsáno výše.

Za základ poklidné zimy bez problémů s rozvody se považuje samotné vyspádování trubek a s tím spjaté dokonalé vypuštění vody, která by měla odtéct opravdu všechna.

Samotné trubky pak nápor mrazů vydrží, ale člověk stejně nikdy neví. Pokud se jedná o staré rozvody, může se s nimi během tohoto období stát cokoli, stejně jako ve zbytku roku.

Pro všechny případy se doporučuje stav potrubí neustále kontrolovat a tím předejít případným problémům, jako jsou rozsáhlé úniky vody, protože než tuto skutečnost zaznamenáte, může vám zbytečně uniknout opravdu velké množství, což opět znamená zbytečné výdaje navíc.

Kontrola stavu potrubí jednoduchým způsobem

Stav vašeho potrubí si po zimě můžete jednoduše zkontrolovat. K tomu úkonu skvěle poslouží kamerový průzkum potrubí, který vám nenásilnou formou zjistí, jak si vaše rozvody na zahradě vlastně stojí. Na trhu existují firmy, které se touto problematikou zabývají a služby kamerového průzkumu nabízejí.

Práce takového charakteru zahrnuje kontrolu jakéhokoli potrubí, přičemž získáte informace o celkovém stavu trubek, o velikosti a poloze možných trhlin, o velikosti spádu (jestli je dostačující) a o mnoha dalších skutečnostech s tím spjatých.

Na koho se obrátit?

Pokud usoudíte (a měli byste), že kontrolu rozvodů na zahradě skutečně potřebujete, určitě se vám vyplatí podívat se na stránky firmy www.vservis.cz, která nabízí opravdu širokou škálu služeb vedoucích k vaší výsledné spokojenosti. Specialisté na telefonní lince s vámi pečlivě rozeberou výši a stav vašeho problému. Pomocí špičkového vybavení, které vlastní, se pak můžete spolehnout na profesionální a skvěle odvedenou práci, která vám zajistí potřebné informace k určení dalších kroků.

Důvěru v ně vloženou si můžete ověřit na soupisu velkých jmen klientů, pro které již pracovali. Na stránce navíc máte možnost nahlédnout na přehledný ceník, kde si snadno spočítáte, kolik si budete muset připravit peněz.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno