ochrana rostlin

ochrana rostlin

Při pěstování zeleniny, ovoce, bylinek, okrasných rostlin, keřů nebo také pokojových rostlin často řešíme otázku výskytu chorob nebo škůdců. A pokud nechcete, aby rostliny přestaly plodit, krásně kvést, nebo dokonce aby uhynuly, je potřeba se těchto nepřátel rostlin zbavit.

Donedávna byly pro hubení škůdců a chorob k dispozici většinou jen chemické přípravky (pesticidy), které zatěžují životní prostřední. V dnešní době jsou již dostupní noví pomocníci, kteří přírodní cestou pomáhají rostlinám s některými problémy.

Proti škůdcům

Proti nejčastějším škůdcům rostlin (mšice, molice skleníková, svilušky a třásněnky) je možné použít přírodní přípravek Kouzlo Přírody ACM CANELA. Jedná se o extrakt ze skořicového oleje.

U rostlin zvyšuje odolnost proti abiotickému stresu (krupobití, sucho, mokro, mechanické poškození, aj.), zvyšuje vitalitu rostlin a díky obsaženým přírodním látkám také zvyšuje obranyschopnost rostlin vůči škůdcům rostlin. Na základě zkoušek provedených na dvou akreditovaných pracovištích v ČR byla prokázána účinnost na mšice, molice skleníkové, svilušky a třásněnky. Podle provedených testů je tato účinnost prokazatelně srovnatelná s chemickými přípravky. Kdo tedy nechce používat chemické pesticidy, pro toho je tento nový přírodní přípravek KP ACM CANELA dobrá alternativa. Přípravek má certifikát pro ekologické zemědělství.

V případě výskytu škůdců se roztok přípravku aplikuje postřikem na celou rostlinu. Vyniká malým dávkováním. Např. balení 15 ml je na 15 l vody aplikační kapaliny.

Trápí vás škůdci na pokojových rostlinách? Lámete si hlavu, který škůdce je na rostlině?

přípravek proti škůdcům rostlinKP ACM CANELA vám nabízí jednoduchou pomoc. Díky přírodnímu složení tak můžete rostliny ošetřit přímo v bytě, v ložnici, dětském pokoji či kuchyni (není potřeba jej vynášet ven, jako u chemických přípravků). Navíc díky obsažené skořici v přípravku si také krásně provoníte byt. Navíc použitím tohoto „širokospektrálního přípravku“, kdy je známá jeho účinnost na všechny nejčastěji se vyskytující škůdce (mšice, molice skleníkové, svilušky, trásněnky), není potřeba až tak přesně tyto škůdce identifikovat (jak to musí být u chemických přípravků – zde byste museli použít min. 2 přípravky, nebo přesně škůdce identifikovat a použít ten, který je pro daného škůdce určen). Jedním postřikem vyřešíte všechny tyto 4 škůdce, a to BEZ CHEMIE.

Proti škůdcům a chorobám pomocí bylinek….

Síla bylinek byla již známá starověkým pěstitelům a již v roce 1 200 př.n.l. používali rostlinné pesticidy pro moření osiva v Číně. V českých zemích sahá historie využití účinků bylin (aromatických látek) až do 14. století, do doby starých obchodních stezek. V této době se využívalo repelentních účinků levandule k ochraně před komáry. V 18. Století, v době Marie Terezie, bylo nařízeno mytí nádobí před použitím odvarem z přesličky rolní poté, co byly objeveny její silné desinfekční účinky. Staré herbáře kolem roku 1890 doporučují používat přesličku rolní proti padlí rostlin nebo šalvěj proti plísním rostlin.

K účinkům bylin se dnes opět vracíme. Už nemusíme složitě získávat výluhy z bylin a zkoušet, zda fungují či ne. Můžeme sáhnout po osvědčených a zcela přírodních produktech – vodních extraktech z bylin – Kouzlo Přírody.

Produkty z bylin Kouzlo Přírody jsou vodné koncentrované extrakty z různých druhů bylin a jsou označovány jako růstové aktivátory s výživou. Neobsahují žádné přidané oleje. Obsahují určitá množství základních živin získaných přírodní cestou, tedy dusík, fosfor a draslík (NPK), a také užitečné mikroprvky, jsou jako železo, zinek, měď a mangan. Díky přírodní formě jsou jednotlivé živiny velmi dobře přijatelné pro rostliny.

Kromě obsahu živin mají určité byliny v produktech Kouzlo Přírody také:

• insekticidní účinky – obsahují různé přírodní silice, mastné oleje nebo éterické oleje, které patří k přírodním bojovníkům proti škůdcům, např. Kouzlo Přírody Bylinky (rozprašovač, koncentrát), Kouzlo Přírody Skleník protekt (koncentrát).

• fungicidní účinky – obsahují látky (polyfenoly nebo flavonoidy), které jsou velmi účinné v boji proti houbovým chorobám (plísně, padlí apod.), např. Kouzlo Přírody Plodová zelenina (rozprašovač, koncentrát), Kouzlo Přírody Trávník (koncentrát), Kouzlo Přírody Réva vinná (koncentrát), Kouzlo Přírody Rajčata (koncentrát).

• regenerační účinky – obsahují přírodní chlorofyl (např. kopřiva, přeslička nebo zlatobýl), který je pro rostlinu něco jako krev pro člověka. A právě pro rostliny je přírodní chlorofyl velmi potřebný a prospěšný. Dodání přírodního chlorofylu rostlině lze přirovnat ke krevní infuzi u člověka, např. Kouzlo Přírody Bylinky (rozprašovač, koncentrát), Kouzlo Přírody Zelené pokojové rostliny (rozprašovač, koncentrát).

Bylinné přípravky Kouzlo Přírody obsahují směsné extrakty z různých části bylin tak, aby zajišťovaly komplexní péči o dané plodiny, tzn. že poskytují:

• výživu z obsažených bylin – podporují růst, kvetení

• zvyšují výnos rostlin

• podporují jejich vitalitu a celkový zdravotní stav

• dodávají rostlinám sílu v boji proti škůdcům nebo chorobám.

Produkty z bylin Kouzlo Přírody jsou určené pro přírodní péči nejčastěji pěstovaných rostlin, např. zeleniny, rajčat, jahod, pokojových rostlin, okrasných rostlin, bylinek pěstovaných na zahradě nebo v bytě, révy vinné nebo trávníku.

Produkty z bylin Kouzlo Přírody se aplikuji preventivně postřikem nebo zálivkou zhruba 1x týdně. V případě napadení je vhodná aplikace postřikem, a to 3x po 3 dnech.

Další možností, jak pěstovat zdravě, najdete v nové poradenské knize Rok Zahradníka, AgroBio Opava, únor 2014, na poradenském webu pro přírodní pěstování BEZ CHEMIE: www.kouzlaprirody.cz nebo na www.agrobio.cz.

Kontakt:

AgroBio Opava s.r.o.

Arnoštov 192, 74733 Oldřišov

Tel.: +420 553 626 660

E-mail: agrobio@agrobio.cz

www.agrobio.cz

www.zahradavkapse.cz

www.kouzlaprirody.cz

[hana-code-insert name=’seznam‘ /]


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno