péče o trávník

péče o trávník

Spousta lidí si neuvědomuje, že trávník kolem domu a na zahradě s sebou přináší určité starosti. Představte si svou zahradu bez travnaté plochy – zahrada by už nebyla tím uklidňujícím a relaxačním místem. Pakliže chcete zachovat jasně zelený a hustý trávník po celé vegetační období, měli byste mu poskytnout náležitou péči. V následujících řádcích si prozradíme, jak trávník udržet v dokonalém stavu.

Zavlažování

V první řadě péče o trávník zahrnuje zavlažování, zejména po výsevu nového trávníku je nezbytné zajistit pravidelné zavlažování. Pro zajištění dostačující vlhkosti je ideální zavlažovat v menších dávkách, ale častěji (až pětkrát denně). Větší množství vody by mohlo osivo vyplavit. Nemáte-li časový prostor pro ruční zavlažování, doporučujeme investovat do automatických zavlažovačů.

Sečení

Dále údržba trávníku zahrnuje sečení, ať už se jedná o okrasný či rekreační trávník. Zahradníci se shodují, že trávník by se měl sekat minimálně šestkrát ročně, ale maximálně dvakrát do týdne. Vše se odvíjí především od vašich časových možnostech. Pokud jste vysadili zbrusu nový trávník, první sečení zahajte v okamžiku, kdy stébla dosáhnou výšky 8 – 10 cm.

Hnojení

Během letní sezóny ztrácí trávník spoustu živin, a proto je důležité je uměle doplňovat prostřednictvím hnojiva. Na jaře se hnojí dusíkem, na podzim hnojivem s obsahem fosforu. Kvalitní hnojivo se vám odmění krásně zeleným a jemným kobercem.

Svěřte práci do rukou profesionálů

Pokud se vám pravidelná údržba trávníku nevleze do příliš nabitého časového harmonogramu, můžete práci svěřit do rukou profesionálů. Velké popularitě se těší společnost Zahrady Bula. Její portfolio služeb zahrnuje založení trávníku, sečení trávníku, jemné urovnání terénu, vertikutaci, mulčování a zapůjčování zavlažovačů.

 


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno