jak mýt okna

Čistota oken často vypovídá o obyvatelích daného bytu či domu. I přesto, že se mytí oken řadí mezi neoblíbenou činnost mnoha žen, je prostě potřeba se čas od času přemoci a pustit se do této namáhavé práce.

Jak často je potřeba okna udržovat, a čistit nejen skla, ale i rámy, kování a další části, vždy závisí na materiálu, ze kterého jsou okna vyrobena. Pokud však patříte mezi ty, kteří se rozhodli pro výhody plastových oken, budete mít s jejich údržbou poměrně málo starostí. U tohoto typu oken stačí, abyste je pečlivě umyli alespoň dvakrát do roka, a to před začátkem zimy a po jejím skončení. Brněnští specialisté radí plastová okna umýt včetně stínicí techniky a dalších částí, neboť jen tak docílíte dlouhé životnosti a bezproblémové funkčnosti oken.

A Jelikož se blíží podzim a s ním i nižší teploty, je na výše zmiňovanou činnost ten nejvyšší čas. Nabízíme vám přehledný návod, díky kterému budou vaše okna zářivě lesklá.

Příprava a úklid

Před zahájením práce byste se měli ujistit, že máte všechny potřebné přípravky a potřeby pro mytí oken. Připravte si tedy kyblík s vlažnou vodou, do něhož byste měli přidat čisticí přípravek dostupný v běžných obchodech. Potřebovat budete také dva hadříky. Jedním okna umyjete a druhý slouží k vyleštění oken do sucha. Nezapomeňte si také uklidit okolí okna, abyste předešli poničení věcí.

Prvně rámy, potom skla

Vždy je lepší začít s omytím nečistot z rámů oken a žaluzií. Skla si nechávejte až jako poslední činnost. Pro lepší výsledek můžete využít některé známé rady, které se osvědčily. Pro výraznější lesk oken přidejte do vody trochu octa. Díky němu snadněji odstraníte nečistoty a dosáhnete zářivého lesku. K leštění oken do sucha můžete použít staré noviny, které vám zajistí perfektní výsledek.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno