voda v jezírku

Kdo by nesnil o průzračném jezírku na své zahrádce? Majitelé, kterým se tento sen splnil, ale dobře vědí, že zvláště za teplých letních dní je udržení čisté vody v něm leckdy nadlidským úkolem. Na následujících řádcích se můžete seznámit s některými užitečnými radami, jež vám jej pomohou splnit.

Kvalitní filtrace je základním předpokladem čisté vody v jezírku

Zárukou čisté vody v jezírku je především kvalitní filtrační systém. Dobře zvolená jezírková filtrace představuje základ pro garanci průzračné a biologicky nezávadné vody. Pomocí jezírkové filtrace je možné odstranit z vody nejen mechanické nečistoty, ale rovněž sloučeniny dusíku a fosforu, které jsou základními stavebními prvky pro tvorbu řas. Investovat je vhodné i do UV lampy, protože na základě ultrafialového záření probíhá likvidace a účinný úbytek množství řas i choroboplodných zárodků v jezírku.

Bez ruční práce se při údržbě jezírka neobejdete

Sebelepší filtrace ale nedokáže vše a občas je třeba přiložit i vlastní ruku k dílu. Kvalitu vody je možné vylepšit vysázením leknínů, jež omezí bujení vodních řas. Přístupová část k jezírku by měla být upravena takovým způsobem, aby se minimalizovalo případné zanášení nečistotami. Automatismem by se mělo stát i pravidelní odstraňování chuchvalců vodních řas, spadaných větviček a listů.

K udržení čisté vody existuje přehršel způsobů

K čištění vody v jezírku lze využít i celou řadu dalších rad, které jsou ověřené mnohaletými zkušenostmi. Někdo nedá dopustit na kámen zeolit, jenž se vloží na dno jezírka, jiný zase preferuje babelky řezanovité, což jsou plovoucí rostliny, které jsou schopny vodu vyčistit prostřednictvím svých kořenů. Vyčistit vodu v jezírku jsou schopné i vodní mšice. Tato rada je ale využitelná pouze pro majitele jezírek bez rybiček, které si jinak na mšicích s chutí pochutnají.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno