jak na okrasnou zahrádku

Květinová zahrádka dokáže rozzářit okolí každého domu. Pokud si ji chcete založit, potom je třeba vše perfektně naplánovat. Rozhodně to není o tom, že nakoupíte květiny a vysázíte je, kam vás napadne. Založení květinové zahrádky má svá pravidla, která je určitě nutné znát. Jaká to jsou, se dozvíte právě v tomto článku.

Volba místa a rozvržení

V první řadě je třeba určit místo, kde se zahrádka bude nacházet. U místa je třeba sledovat především to, jak moc na něj svítí sluneční paprsky, protože právě tomu je nutné následně podřídit výběr rostlin. Měli byste také znát typ a kvalitu půdy, i ta musí odpovídat druhu květin. Dobrou zprávou je, že typ a kvalitu půdy můžete ovlivnit výběrem hnojiva a substrátu. Následně je třeba si rozvrhnout prostor. Rozhodněte si, jestli chcete vytvářet ornamenty či necháte vše na přírodě a vytvoříte nahodilý mix.

Jaké květiny volit?

Záleží jen na vás, jaké květiny si vyberete. V zahrádce může růst třeba jen jeden druh rostlin (v tomto případě doporučujeme například pěstování hyacintů , nebo můžete vysadit třeba i desítky různých rostlin. Druhá varianta – tedy mix více rostlin – určitě vypadá veseleji. Je dobré vybrat druhy květin tak, aby zahrádka kvetla po většinu roku. Mezi skvělé jarní květiny patří například narcisy, tulipány, petrklíče a krokusy. V létě je ideální pěstování begónií, aster, růží, třapatek a dalších. Jestliže se nechcete s výběrem  trápit, můžete si koupit již připravený mix květin a semínka ledabyle zasázet, efekt bude super! Pamatujte si, že je určitě lepší doplnit okolí zahrádky keřem či stromem. Úžasně na každé zahradě bude vypadat krásně kvetoucí magnólie, vhodné jsou i jehličnany.

Na co ještě musíte myslet

Pokud chcete, aby zahrádka vypadala dokonale, nesmíte zapomínat na pravidelnou zálivku. Je třeba také pravidelně hnojit a vytrhávat plevel!


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno