Jarní květiny

Jaro je čas obnovy přírody a nového růstu rostlin na zahradách. Jednou z nejkrásnějších věcí na zahradě v jarních měsících jsou bezesporu jarní květiny. Tyto rostliny přinášejí do zahrady krásu a radost a jsou symbolem nadcházejícího tepla a slunce. V tomto článku se podíváme na několik oblíbených jarních květin, které můžete na své zahradě pěstovat.

  1. Narcisy – Tyto krásné květiny jsou jedny z nejtypičtějších jarních květin. Svého času se považovaly za luxusní a vzácné, ale dnes jsou běžně dostupné v mnoha různých druzích a barevných kombinacích. Vysévají se v září nebo říjnu a v květnu a červnu rozkvétají. Narcisy jsou ideální pro zahrady a lůžka s plným sluncem.
  2. Tulipány – Další klasická jarní květina jsou tulipány. Tyto květiny jsou k dispozici v mnoha barvách a tvarech a jsou velmi oblíbené pro řezání do váz. Pěstují se jako cibuloviny a vyžadují slunečné stanoviště a dobře odvodněnou půdu.
  3. Skalničky – Skalničky jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají nízké rostliny s květy. Tyto rostliny se pěstují nejčastěji na slunci a na dobře odvodněné půdě. Mezi nejoblíbenější patří petrklíče, violky a květy z rodů zlatobýl a růžovka.
  4. Česnek – Květové stvoly česneku jsou jedny z nejlepších jarních květin, které můžete pěstovat na zahradě. Tyto rostliny se často pěstují pro své jemné chutné listy, ale mohou být také skvělou volbou pro zahradníky, kteří hledají vynikající jarní květinu.
  5. Pivoňky – Pivoňky jsou jedny z nejkrásnějších květin na zahradě. Tyto rostliny vyžadují slunečné stanoviště a půdu s dostatečnou vlhkostí. Pivoňky se dělí na dvě hlavní skupiny – trvalky a keře. Trvalé pivoňky se nejčastěji pěstují jako nízké trvalky, zatímco keřové pivoňky mohou dorůst až do výšky 1,5 metru.
 

Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno