jak na kompost

jak na kompost

Sekáte každý týden trávu a sypete ji vniveč? Děláte obrovskou chybu! Pořiďte si kompost a vylepšeni svoji zahrádku! Složení kompostu je různorodé. Organické zbytky se za správné vlhkosti a teplotě rozkládají a tvoří cenný kompost. Houby, roztoči, bakterie, kvasinky a jiní pomáhají k vytvoření kvalitní hmoty. Díky nim se stává z organických látek velmi kyprá a kvalitní půda.

Do kompostu můžete dát skoro všechno

Připravte si kompost podle svých představ. Nejenže získáte vyrovnanou půdu, ale všechen plevel, trávu a kuchyňské odpady budete mít na jednom místě. Už si nebudete muset lámat hlavu s tím, kam s tím vším? Kompost příliš nepáchne, pouze láká hmyz. Proto je nutné při jeho umístění dbát na všechny nástrahy. Klasický kompost je složen z rostlin, ale i nekvetoucího plevele ze zahrádky, kuchyňské odpadky, slupky z jablek, brambor, skořápky z vajec, kousky keřů, kávová sedlina anebo hobliny a seno. Pokud se do kompostu přidá popel, je to dobře, vylepšuje se jeho kvalita.

Druhy kompostu

Kompost si můžeme umístit kdekoli na zahradě, ale většinou to bývá odlehlejší místo, které neleží přímo na očích. Častými důvody jsou zápach a vzhled. Moderní doba nabízí různé druhy kompostů, z plastu či dřeva. Je nutné myslet na jeho umístění i dobrý přístup pro kolečka či vozík. Většinou se nachází pod stromy a poblíž vyšších rostlin v polostínu, chráněný větrem a sluncem. Kompost by neměl přesahovat výšku 1, 5 metru.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno