mravenci

Ferda Mravenec je sice oblíbeným pohádkovým hrdinou celé řady dětí, skuteční mravenci však nejsou na zahradě vítáni. Zvláště, když se jedná o druhy, které umí způsobit velmi bolestivé štípance. Vypudit ze zahrady lze mravence celou řadou osvědčených způsobů.

Vůně jsou účinnější než násilí

Mnoho zahrádkářů se domnívá, že k vyhnání mravenců postačí jednoduché a poněkud barbarské řešení, když jim jednoduše mraveniště rozkopou. V takovém případě je ovšem poněkud podceňují, když mravenci si obvykle záhy postaví opodál mraveniště jiné. Mnohem efektivnější je odradit je prostřednictvím různých látek, jež mravenci nemají v oblibě. Není jich přitom zrovna málo! Na mravenčí cestičky je možné umístit skořici, pálivou papriku, sůl, kůru z rozličných druhů citrusů i aromatické bylinky jako levandule nebo tymián.

Vlhké obydlí mravenci nebudou akceptovat

Všimli jste si, že letos se mravenci na zahrádkách příliš nevyskytují? Také z této skutečnosti je možné si vzít poučení do budoucna. Mravencům totiž nesvědčí lehká zemina, takže jednoduchým impulsem k tomu, aby opustili vaši zahradu, je důkladné zalití zeminy. Mravenci se následně odeberou hledat sušší domov. Podobný účel může splnit i výluh z kopřiv, který navíc půdu kvalitně pohnojí.

Krabičky s insekticidy přináší mravencům smrt

K vymýcení mravenců v zahradě je samozřejmě možné zvolit i radikálnější řešení. Na trhu se lze setkat s celou řadou chemických prostředků, jejichž užití je pro mravence osudné. Zahrádkář by měl volit takové, které neohrozí ostatní zvířecí obyvatele zahrady. Doporučit je možné rozličné insekticidy, jež se dnes často prodávají jako malé krabičky, v nichž je obsažena látka, která mravence přiláká a posléze zahubí. Toto řešení je však možné doporučit až jako nouzové. Každý milovník přírody by se měl snažit mravence ze zahrady dostat méně ničivými způsoby.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno