podzimní květiny na zahrádce

Jakmile dokvetou letničky, ponoří se spousta zahrad do nudné a nezáživné šedi, kterou jen tu a tam probleskne barevné listí předtím, než definitivně spadne ze stromu. Poradíme vám, které rostliny vám budou dělat společnost až do prvních větších mrazíků. A koupit je můžete klidně ještě dnes.

Rozchodník

Tuto sukulentní rostlinu mají v oblibě hlavně začátečníci, protože odpustí i relativně závažné pěstitelské chyby. Barevné květy rozchodníku krášlí zahradu až do poloviny podzimu a jejich odkvetlé stonky vypadají dekorativně i pod sněhovou pokrývkou. Rozchodník se hodí i k řezu a velmi rychle se množí.

Lužanka

Mnozí z nás ji spíše znají pod názvem sternbergie. Jejich zářivě zlaté květy dokáží v chladném počasí potěšit oko i několik týdnů. Nemají rády přílišnou zálivku a nejlépe vyniknou ve skupině.

Chryzantémy

Chryzantémy alias listopadky jsou podzimním hitem již dlouhá léta. Status pohřebních květin jim přísluší neprávem, v Číně šlo naopak o květiny vysoce obdivované, určené jen císařskému dvoru. Dobře vyplní prázdná místa na záhonech po uschlých letničkám a ani je nemusíte sázet do hlíny, dobře se jim daří i v květináči.

Astry

Máte-li na zahradě dost prostoru, udělají vám hvězdicovité květy aster nefalšovanou radost. Jsou k dostání ve všech možných barvách i velikostech a skvěle se hodí i k řezu. Potřebují slunečné místo s propustnou stále vlhkou zeminou.

Krásnoplod

Na podzimní zahradě je místo i pro dřeviny. Exotický krásnoplod sice brzy opadá, ale celou zimu budou do dálky zářit jeho různobarevné plody. Vyžaduje slunečné místo s výživnou půdou a brzký jarní řez, který odstraní nejstarší větve. Podle druhu může dorůst až tří metrů výšky.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno