zahradní nůžky
zahradní nůžky
zdroj: shutterstock.com

 

Tento nástroj patří mezi vděčné pomocníky v domácnosti, na zahradě, v dílně i návrhářství. Jednoduše se bez nůžek v mnoha oborech a činnostech velmi špatně manipuluje. Nůžky si našly největší uplatnění zejména na stříhání papíru, látek, ale i vlasů, plechů, kůže, nehtů či větviček. Člověk by řekl, že se bez jejich pomoci jen stěží obejde a je to tak. Podle historie se poprvé objevily ve starém Římě.

Ruční a zahradnické nůžky

Toto působivé nářadí je složeno ze dvou čepelí, které se pravidelnými ohyby snaží rozstřihnout požadovaný materiál. Dokonce jsou vhodné i na porcování drůbeže, kuřete anebo krocana. Ruční nůžky by jistě postrádaly i kadeřnice. Ty musejí být velmi kvalitní a nadmíru ostré, aby dosáhla umělkyně dokonalého účesu. Zahradnické nůžky usnadní stříhání rostlin, živých plotů či větví, pružinová spirála usnadňuje pohyb a manipulaci. Kancelářské druhy upotřebíme nejvíce na papír, krejčové s nimi rovně a přesně oddělují látku. Asi nepostradatelné jsou nůžky na nehty. V dílnách je třeba stříhat plechy, dráty a jiné kovy.

Ostré a hbité pomocnice

Nůžky si lze koupit v mnoha velikostech, barvách a materiálech. Pořídíme si je v miniaturních tvarech s rovnou či ohnutou špičkou. Při koupi musíme vždy dbát na jejich ostrost. Cena by měla být odpovídající jejich užitečnosti a kvalitě. Vždy si vybíráme nůžky v obchodech a ne na tržnicích. Investovat do kvalitních nůžek se vyplatí, vydrží do konce života.

[hana-code-insert name=’seznam‘ /]


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno