pampová tráva

Nádech exotiky přinese na každou zahradu jihoamerická pampová tráva. Svůj účel splní na okraji terasy, jezírka a někdy bývá využívána i k zakrytí některých méně estetických míst. Vhodná je i jako předěl mezi různými sekcemi zahrady. Začínající zahrádkáře jistě potěší informace, že její pěstování není přehnaně náročné.

Pravidla úspěšné výsadby

Vhodným termínem k výsadbě pampové trávy jsou jarní měsíce, když se je třeba vyvarovat jejímu vysazení do přemokřené půdy. Pak by byla nutností drenáž. Stanoviště musí být chráněno před větrem. Na hůře propustných půdách je vhodné udělat na dně jámy před sázením drenážní vrstvu ze štěrku a kačírku. Půda by měla být obohacena kompostem a lze přimíchat písek. Během léta je nutné trávu pravidelně hnojit a zalévat. Na podzim již naopak zalévání není žádoucí, protože pampová tráva má sklon k vymrzání, a proto musí být chráněna zimní vlhkostí. Kořeny musí za tím účelem být svázány a obloženy chvojím nebo netkanou textilií.

Pampovou trávu je nutné vybírat nanejvýš pečlivě

Samotný nákup pampové trávy by neměl být v žádném případě podceněn. Jedná se o dvoudomou rostlinu a prodávány bývají zpravidla hlavně rostliny předpěstované ze semen. Zde si je nutné na první květy počkat i několik let. Další možností je nákup semen, které se prodávají v kolekci duo-line a vysévají v průběhu dubna. V sáčku se nacházejí semena rostlin s růžovým i bílým květenstvím. Tato varianta je ideální hlavně pro větší zahrady, protože tento typ trávy je náročný na výšku i na šířku. Nejlepším řešením je patrně nákup pampové trávy ve specializovaném zahradnickém centru, kde je množena vegetativně. Konečně ji lze získat prostřednictvím dělení trsů přímo od pěstitele, k čemuž je opět vhodný měsíc duben.

Jarní ořez nesmí poškodit mladé pupeny

Péče o pampovou trávu sestává i z nutnosti ořezání suchých stvolů a listů zhruba 20 cm nad zemí v průběhu jara. Tento zákrok musí být proveden s nejvyšší opatrností, aby nebyly poškozeny nové pupeny. Protože pampová tráva raší později, je ideální s tímto ořezem vyčkat do konce května.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno