predpoved počasi

Skoro letní počasí, které panuje venku, nás stále více láká k výletům. Některé výlety je však nutné si naplánovat, alespoň pár dní dopředu. Právě počasí naše plány ohledně výletů nejvíce ovlivňuje. Právě proto hledáme, co nejspolehlivější předpověď počasí, protože to prostě neovlivníme. Je jasné, že horská túra v trvalém dešti není nic moc zábavného, zejména pokud sebou máme děti, kterým je pak zima. Na druhou stranu je mrzuté, když někam nevyrazíme, protože očekáváme deštivé počasí a přitom pak celý den svítí sluníčko.

Jistě někdy to můžeme risknout nebo si připravit náhradní plán, mnohem častěji se však v současné době spoléháme především na předpověď počasí na internetu. Když si vygooglíme výraz „předpověď počasí“ objeví se před námi stovky odkazů.

Mnoho portálů s předpovědí počasí, ale kterému věřit?

Ač je daný předpovědní internetový portál sebespolehlivější je nutné brát informace s rezervou, protože i mistr tesař se někdy utne. Právě ve dnech, kdy je pravděpodobnost různých modelů velmi vyrovnaná, se setkáváme se situací, že různé portály předpovídají naprosto rozlišné informace. I když to zní, jako „nebude-li pršet, nezmoknem“ je to vlastně logické. Většina předpovědních portálů, totiž informace jen přejímá a ve stejné formě je interpretuje. Právě zde pak vyniká internetový portál slunečno.cz, který na základě meteorologických dat od Národní oceánografické a atmosférické správy vytváří vlastní předpověď, která je naprosto jedinečná.

Podrobnější je lepší

Vždy nás navíc jistě potěší, jestliže si můžeme vyhledat i co nejpodrobnější předpověď počasí, protože na jednom úbočí hory může být právě dešťová přeháňka a na druhé straně v údolí i nadále krásně svítí sluníčko. Právě v těchto chvílí oceníme předpověď, která je utvářena pro malá území a nejen pro celý okres či dokonce kraj.

Sem tam se i tak kouknout na radar

Když už někam vyrazíme na výlet, vyplatí se sem tam podívat na radar, ať víme, zda z toho mráčku v dáli trochu neskápne a zda není vhodné vyhledat tak na chvilku odpočinek v některé z hospůdek. Jen co se to přežene, můžeme přeci pokračovat odpočatí dále.

Vždy něco navíc

Aby se v současné době předpovědní portály od sebe odlišily, je nutné, aby vždy nabízeli něco navíc. Třeba předpověď počasí do emailu, takže už u snídaně víme, co máme od daného dne očekávat a zda si pro jistotu nepřibalit do batohu pláštěnku.

Krásné počasí pro vaše cesty!!


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno