Betonová dlažba

Stojíte-li před výběrem betonové dlažby  na svou zahradu, terasu, k bazénu nebo na parkovací plochu, může vám přijít vhod pár tipů a trendů. Nabídka venkovních dlažeb je totiž opravdu široká a zorientovat se v ní nemusí být zase tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. 

Zásadní je výška!

Ač to může pro vás být překvapení, první parametr, na který byste se měli zaměřit, je výška dlažby. Ta je totiž zásadní s ohledem na použití dlažby, resp. její předpokládané zatížení. Pokud hledáte dlažbu, která bude pouze pochozí a můžete na ní vyloučit pohyb aut, pak můžete hledat dlažbu o výšce 60 mm i nižší. Potřebujete-li dlažbu pojezdovou, pak zvolte výšku 80 mm vhodnou pro pohyb osobních automobilů. Jestli je ale reálné ještě vyšší zatížení (např. nákladními automobily), pak vybírejte mezi 100mm dlažbami.

Trendy barva a rozměry

Dále už bude výběr především o vašem vkusu a estetickém vnímání. Při volbě barvy nezapomínejte, že žijeme v 21. století a že betonová dlažba už nemusí být jen šedá. Vaše možnosti jsou mnohem širší. Betonovým dlažbám současnosti totiž kralují barvy!  A které že jsou IN? Třeba teplé zemité odstíny krémové, hnědé, červené, okrové a různé jejich kombinace (colormixy), které zaujmou na první pohled.

Trendy ale neovlivňují jen barvu. Myslete na ně i při volbě formátu. Trendová betonová dlažba nabyla mnohem větších rozměrů než oblíbená klasika 10×20 cm. Aktuálně totiž dominují větší obdélníkové a čtvercové formáty poskládané do rozličných nápaditých skladeb.  Nebo se naopak na oko neskládají vůbec, aby vytvářely dojem zcela nahodilé kompozice…

Inspirace, aplikace…

Lačníte-li po inspiraci, nahlédněte do katalogů a na weby výrobců, kteří přicházejí nejen s novými trendy, ale i s cennými radami pro své zákazníky. V moderních on-line aplikacích si pak už dlažbu sami snadno navrhnete a spočítáte cenu. Stačí už jen objednat…

Mezi nejvýznamnější výrobce nabízející klasický i moderní sortiment betonových dlažeb a širokou škálu zákaznických služeb patří LiaStone – zahradní program společnosti Lias Vintířov, která má na českém trhu dlouhou tradici. Betonové dlažby LiaStone najdete v přehledném on-line katalogu na webu www.liastone.cz.  Můžete si tu také sami navrhnout vzhled dlážděné plochy, spočítat cenu dlažby, poptat dopravu nebo třeba i pokládku.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno