plastový zahradní nábytek

plastový zahradní nábytek

 

Snad žádný z typů zahradních nábytků nebudí takové emoce jako nábytek z plastu. Jedni ho zatracují, druzí zase opěvují pro jeho skvělé užitné vlastnosti. Pravdou je, že plastový nábytek je především levný, tudíž od něj nemůžete očekávat, že vydrží navěky. Své uplatnění má ale všude tam, kde je žádoucí častá obměna zahradního nábytku, a také je vhodný pro uživatele, kteří používají zahradní nábytek pouze občas, a tudíž výhody kvalitního teakového nebo ratanového zahradního nábytku nevyužijí.

Jak správně čistit plastový nábytek

Kvalitní plastový zahradní nábytek je rovněž oblíbený pro svoji rychlou a snadnou údržbu. Nenechte se tím ale zmást! Pokud čistíte nábytek z plastu tím způsobem, že ho důkladně drhnete houbičkou a saponátem, pravděpodobně brzy zjistíte, že je jeho mytí čím dál tím složitější, a že se nábytek rychleji ušpiní. Jak je to možné?

zahradní nábytek plastovýDůvod tohoto nepříjemného jevu je prostý: plast je velice náchylný k poškrábání, proto ho nikdy nesmíte čistit pískem (ať už sypkým nebo tekutým), ani klasickými houbičkami na nádobí či dokonce drátěnkami. Jakmile povrch plastového zahradního nábytku narušíte, usazují se v takto poškrábaném povrchu nečistoty mnohem snáz než na novém a hladkém nábytku. Usazeniny se navíc dostanou hluboko do vytvořených spár, odkud je odstraníte opravdu těžko.

K mytí plastového zahradního nábytku proto používejte výhradně jen měkký hadřík a speciální čistič na plastové povrchy – buď přípravky určené k mytí plastových van, nebo speciální, tzv. UPVC Cleanery. Těmi můžete vyčistit i plastová okna či dveře, nejen plastový nábytek. Tyto speciální čističe stačí na plastový povrch nastříkat, nechat je několik minut působit a poté setřít hadrem. Lze je použít na bílý i barevný plastový nábytek.

Plastový zahradní nábytek zakoupíte levně

Podařilo se Vám už v minulosti plastový nábytek poškrábat? Nevěšte hlavu, protože i tak ho lze výše uvedeným způsobem účinně vyčistit. Jen Vám to zabere o trochu více času a bude Vás to stát více námahy. Anebo pro Vás máme radu ze všech nejjednodušší: pořiďte si nový plastový nábytek, který už od samého začátku udržujte správným postupem, aby Vám vydržel co možná nejdéle. Nezapomeňte, kvalitní nábytek na zahradu se pozná podle toho, jak dobře se o něj staráte.

 

[hana-code-insert name=’seznam‘ /]


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno