pěstování konvalinek

Spousta majitelů okrasných zahrádek řeší, co do nich na jaře zasadit. Nápadům a rozmanitosti se samozřejmě v tomto ohledu meze nekladou, a tak je to na každém, po jakých rostlinách zrovna sáhne. Pokud chcete být originální a na záhonu třeba před domem mít spoustu krásných a hlavně voňavých kvítků, pak pro vás máme jeden zajímavý tip. Vyzkoušejte vonné konvalinky růžové z Holandska.

Kdo by neznal omamnou vůni konvalinek. Drobná kvítka obklopená širokými listy lze objevit na jaře zejména v našich lesích, kde jsou vítanou, leč přísně chráněnou ozdobou. Mnozí se pouštějí do jejich množení na vlastní zahrádce, ovšem často bez valného úspěchu. Řešení, jak si tento velice sympatický pozdrav jara sami vypěstovat je přitom na dosah ruky. Stačí si pořídit cibulky druhu, který se vám jednak bez problémů ujme a pak, možná s ním naděláte větší parádu. Jedná se o konvalinky vonné růžové z Holandska.

Jak už název napovídá, rozdíl mezi zmíněnou odrůdou okrasného kvítka a klasickými konvalinkami, se kterými se můžete potkat v lesích, je barva kvítků. Ty totiž nejsou sněhově bílé, ale světě div se, mají narůžovělou barvu. Nemusíte se však obávat, že o libou vůni typickou pro tuto bylinu byste měli přijít, to v žádném případě.

K výsadbě těchto růžových krásek původem ze severozápadní Evropy připravíme půdu nejlépe tak, že ji do hloubky zryjeme a promícháme ji s kompostem, listovkou nebo hnojem. Cibulky je velice dobré sadit blízko sebe. Na co však musíme myslet je to, že tato kvítka ke svému růstu nutně vyžadují dostatek světla.

Konvalinky lze však pěstovat i v nádobách, kde vypadají velmi efektně. Tam jim však musíme zajistit dostatečné množství vláhy. K výsadbě do květináčů se používá namíchaná směs kůry a rašeliny. Pak se konvalinky přihnojují tekutým hnojivem, a to pouze v době květu.

zahradě rostou konvalinky velmi rychle, takže dávejte pozor na to, kam je vysazujete, aby vám neprorostly celým záhonem. Na druhou stranu se do vámi zakoupených cibulek mohou s chutí pustit hlodavci. Ochránit kořenový systém květinky můžete například speciálními přepravkami z umělé hmoty připomínající malou válcovitou ohrádku, kterou zaryjete kolem nich do země. Pořídit se dají v nejedné prodejně se zahrádkářskými potřebami.

Ať vám tedy voňavý pozdrav jara na zahrádce vydrží co nejdéle!

 


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno