tulipány

Tulipány jsou krásné květiny, které se považují za jedny z nejoblíbenějších květin na světě. Tyto květiny jsou původem z Eurasie, ale dnes jsou pěstovány po celém světě. V tomto článku se dozvíte více o historii, významu a různých druzích tulipánů.

Historie tulipánů

Tulipány byly původně pěstovány v Persii (dnešní Írán) v 10. století. V té době se tulipány považovaly za symbolem krásy a luxusu. V 16. století se tulipány dostaly do Osmanské říše, kde se staly velmi populárními. Během 17. století se tulipány staly symbolem nizozemského zlatého věku a během této doby se staly také symbolem spekulace a finančního kolapsu.

Význam tulipánů

Tulipány mají různé významy v závislosti na barvě. Červené tulipány znamenají lásku a vášeň, růžové tulipány symbolizují štěstí a nevinnost a bílé tulipány znamenají čistotu a oddanost. Žluté tulipány jsou symbolem slunce a energie a fialové tulipány znamenají krásu a luxus.

Různé druhy tulipánů

Existuje více než 3 000 různých druhů tulipánů, které se liší tvarem, velikostí a barvou. Mezi nejoblíbenější druhy patří:

  • Darwinovy tulipány – mají velké květy a vysokou odolnost vůči větru a dešti.
  • Lilií tulipány – mají velké květy, které připomínají lilie.
  • Triumph tulipány – mají středně velké květy a jsou velmi odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám.
  • Papouškové tulipány – mají velké květy a výrazné barvy, které připomínají exotické ptáky.
  • Fringed tulipány – mají květy s okrajem plstnatých vláken, což jim dodává zajímavý vzhled.

Pěstování tulipánů

Tulipány jsou poměrně snadné pěstovat. Nejlépe rostou v dobře odvodněné půdě na slunném stanovišti. Semena se vysévají v září nebo říjnu a vysadí se na jaře.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno