jaro na záhradě

 

Kalendářní rok už dávno začal. Teď je ale nejvyšší čas zahájit ten zahrádkářský a jaro na zahradě. Přestože zima se ještě stále může hlásit o slovo, můžeme začít probouzet své zahrádky k životu.

Jaro na záhradě

 • Péče o muškáty
  V únoru je nejvyšší čas osvobodit muškáty z přítmí a chladu, a dopřát jim naopak dostatek světla. Abyste dosáhli bohatých a košatých truhlíků, které vám budou všichni závidět, nezapomňte na jejich seříznutí. To by mělo být zhruba o dvě třetiny na každém výhonu. Za nový substrát vám budou rostlinky také vděčné. Vyčkejte s ním na konec měsíce a nezapomeňte na zakrácení případných příliš dlouhých kořínků.
 • Vysazování nových stromků a keřů
  Pokud se na něj připravujete, je vhodné si připravit půdu vykopáním jámy. Půda tak před samotným vysazením ještě trochu sesedne a zvětrá. Nemusí to být celé týdny, bohatě postačí 2 – 3 dny předem.
 • Kompost
  Ať už kompostujete na volné hromadě nebo využíváte kompostéru, měli byste kompost přeházet. Ideálně hned jak povolí mrazy a jeho konzistence to dovolí. Podpoříte tak jeho tlení díky novému přísunu kyslíku, který je pro tento proces nezbytný.
 • Hnojení
  Po přeházení kompostu nezapomeňte jeho dávku poskytnout také ovocným stromům. Kmeny obklopte přiměřenou vrstvou vzniklého hnojiva a o zbytek se postará příroda. Živiny z kompostu se dostanou do půdy, následně do kořenů stromu a zároveň pomohou zemině udržet si vlhkost.
 • Trávník
  Hned jak mrazy povolí a počasí bude příznivé, můžete se vrhnout také na vyhrabání staré a odumřelé trávy.
 • Živé ploty
  Pro výsadbu živých plotů je ideální podzimní počasí. Pokud jste ale zapomněli nebo jste se pro tento druh praktické okrasy rozhodly až v zimních měsících, nezoufejte. V březnu můžete tento rest ještě s klidem napravit.
 • Výsadba česneku
  Ve chvíli, kdy teplota půdy dosáhne alespoň 6°C můžete začít s jarní výsadbou česneku. Čas sice máte až do měsíce května, ale proč čekat? Z úrody se bude při takto časné výsadbě těšit mnohem dříve.

Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno