zahrada v dubnu

Víte, jaké práce vás čekají na zahradě v dubnu? Malinko vám napovíme. Tento měsíc je pro zahrádkáře velmi důležitý, protože započínají činnosti na všech frontách.

Na co nezapomenout na okrasné zahradě

V dubnu už kvetou první jarní rostlinky, jako jsou hyacinty, narcisy anebo tulipány. Nato se objevují i trvalky a dvouletky, proto je nezbytné záhonky s květinami vyplít a odstranit z nich spadané listí a staré květy. Vše okopáváme a přihnojujeme. Jakmile se blíží konec dubna, lze sázet také překrásné mečíky a lilie. V každém případě už můžeme dát na terasu či balkón truhlíky s květinami. Naše oči se potěší pohledem na rozkvetlý zlatý déšť, magnólii a sakuru. Veškeré okrasné dřeviny je třeba rovněž ostříhat. Nezapomínáme ani na pravidelnou zálivku. Z popínavých růží odstraníme staré výhony, mnohokvěté růže je nutné zkrátit na 7 oček, velkokvěté na 3 očka. Duben je ideálním měsícem pro vysazování živých plotů, řízkujeme jalovce, túje i tisy.

Bohatá úroda na záhoně

Začátkem dubna lze začít s výsevem zeleniny, jako první na řadě je kořenová, mrkev, petržel, pastiňák. S celerem ještě pár týdnů počkáme, je náchylný na mrazíky. Dále můžeme pokračovat se saláty, kedlubny, ředkvičkami, cukrovým hrachem, koprem, řepou a cibulí. Okurky vkládáme do země až na konci dubna. Pokud nechceme riskovat, překryjeme záhony netkanou textilií. Růst semínek se urychlí. Poslední dny měsíce jsou ideální pro sadbu brambor. Vždy myslíme na plnohodnotnou zálivku a přihnojování. Máme li pařeniště, je možné začít s předpěstováním lilků, rajčat, paprik, okurků a melounů.

Ovocná zahrada a trávník

Během dubna vysazujeme ovocné dřeviny, jen broskve si žádají teplejší počasí. Nastává dokonalé období pro roubování ovocných stromů. Není možné opominout ani přihnojování. Po dlouhé zimě jsou stromy zesláblé. Pakliže nechceme riskovat napadení škůdci, praktikujeme postřiky. V dubnu se také vysévá nový trávník. Ten starý poprvé posekáme a vyhrabeme z něj listí.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno