zalévání

Proč při zalévání zahrady mrhat kohoutkovou vodou, když se nabízí mnohem jednodušší – a v mnoha ohledech lepší řešení? Ať už jde o trávník či rostliny, zálivka dešťovkou vodou se používá od nepaměti. V tomto článku najdete hned několik klíčových důvodů, proč byste s pořízením nádoby či nádrže na dešťovou vodu neměli otálet.

Ušetříte peníze

Trápí vás vysoké účty za vodné a stočné? Pak vás potěší, že zalévání dešťovou vodou vaší rodinné kase značně uleví. V České republice činí průměrný úhrn srážek cca 500 až 650 mm srážek za rok. To znamená, že každý rodinný dům může díky dešťovce ušetřit tisíce korun ročně.

V případě střechy o ploše 100 m² a míře zachycení kolem 80 %, na níž napadne 600 mm dešťové vody, budete mít k dispozici 48 000 litrů vody.

Prospějete rostlinám

Dešťová voda bývá velmi čistá a neobsahuje žádné chemikálie, které by mohly rostlinám uškodit – a to z ní dělá mnohem lepší volbu, než jakou je voda z kohoutku. Dešťovka je přirozeně měkká a obsahuje minimální množství minerálů, takže nemá negativní vliv na pH půdy ani na zdraví rostlin.

Můžete namítnout, že dnešní dešťová voda již „není, co bývala“. A máte pravdu, i v dešťovce jsou samozřejmě obsaženy určité škodliviny pocházející z lidské činnosti. Ovšem přirozený cyklus čištění zajišťuje, že je znečištění většiny lokalit zanedbatelné. Zahrádku tak můžete zalévat naprosto bez obav, a to i v době sucha.

zalévání

Cestu vám usnadní dotace

Ceny retenčních nádrží reflektují objem a materiál, ze kterých se vyrábí. A zatímco za svařovanou plastovou nádržku na 2 m³ vody dáte kolem 12 tisíc korun, 15 m³ sklokeramická retenční nádrž vás vyjde na trojnásobek. Dobrá zpráva je, že díky dotačního programu s názvem Dešťovka získáte na pořízení nádrže finanční injekci až do 50 % vynaložených výdajů.

Zdroj: zakra.cz


Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno