tipy na zahradu
tipy na zahradu
Zdroj foto: biano.cz

 

Není nic hezčího než bydlení plné kvetoucích rostlin, které hrají barvami a při přiblížení krásně voní. Určitě to sami znáte. Jakmile přijdete k někomu domů, hned si všimnete, zda je to poctivý pěstitel a zahrádkář. Udržovaná zeleň se pozná, květináče za oknem také zaujmou na první pohled. Rostliny zanechají na všechny návštěvníky pozitivní dojem.

Domníváte se, že krásnou kvetoucí zahrádku a rostliny v květináčích za okny může mít jen zkušený zahrádkář? Tak to se mýlíte. Stačí trochu fantazie a píle. Fantazii potřebujete k tomu, abyste vymysleli, jak svou květinovou chloubu provedete, píle je nutná k pravidelnému zalévání a starání se. Věřte tomu nebo ne, ale někteří lidé si se svými kytičkami dokonce povídají. A tvrdí, že to na ně opravdu má pozitivní vliv!

Kde nabrat inspiraci

Ne každý je odborník na design a vymyslet si květinovou zahradu nebo výzdobu interiéru nemusí být úplně lehké. Nikdo nezjistí, když se inspirujete jinde a zkopírujete nápad někoho jiného. Na internetu se dá najít spousta fotografií krásných zahrad.

Inspirovat se můžete třeba na portále Biano, na kterém jsou zveřejňované právě fotky luxusně vypadajících interiérů i exteriérů. Co se týče zahrady, mají tam přímo kategorie Terasa a balkón a Krajina. Jsou tam vyobrazené pouze domy, které reálně existují, většinou je u nich uvedené i to, kde se nachází. Takže vás nešálí zrak, tyhle krásy lze opravdu vytvořit.

A co interiér?

V interiéru to tak pracné není. Podívejte se po internetu po nápaditých květináčích a vyberte především květiny, které kvetou po většinu části roku. Jiné květiny se budou hodit na balkón, jiné na parapet do obýváku. Nebojte se ani výrazných rostlin, lidé běžně pěstují doma ananasy nebo banánovník! Aspoň budete mít něco neobvyklého.

Inspiraci na hezké květináče najdete opět na Biano.cz. Moc dobře vypadají sady květináčů, různé barevné i přírodní obaly nebo neobvykle hranaté tvary. Opět sbírejte inspiraci a vyberte něco, co se k vám domů bude hodit. Sousedé budou jen závistivě koukat přes plot a do oken.

[hana-code-insert name=’seznam‘ /]


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno