sušené bylinky a zdraví

sušené bylinky a zdraví

Když je člověku nejhůř, obrací se k přírodě. Ne nadarmo. Květenství stromů, keřů, kořeny a listy rostlin nabízejí skutečnou pomoc. Jako blesk z čistého nebe přichází uvolnění a uzdravení. Sílu bylinek jistě nepodceňujte. Jarní, letní a podzimní sběr plodů, listů a vyrývání kořenů má svůj smysl. Zde se zúročí vaše procházky spojené se sbíráním nejen pěkně vypadajících květinek. Pomalé sušení a správné uchování vám zajistí zdroj léků proti chřipce, depresi i rýmě.

Po stopách českých luhů a hájů

Největším favoritem všeléku je bez černý. Pomáhají jeho květy i plody. Buďte tedy ve střehu na jaře i na podzim. Z květů si vyrobíte med, z plodů marmeládu či sirup. Květy upotřebíte jako lék proti kašli, alergii, nachlazení a artritidě. Plody oplývají velkým množstvím vitamínu C a A. Na listy pozor, jsou kapánek jedovaté! Miláčkem našich babiček zůstává lípa. Její květ zmírňuje rýmu, kašel i zánět dýchacích cest. Tlumí horečku a přivolává zdravé pocení. Navíc uklidňuje.

Dejte přednost pomoci z přírody

Depresi zaženete dobromyslí, což vyplývá z jejího názvu. Odvádí špatnou náladu a nečistoty z těla ven. Odhání křeče a astma. Známe ji jako oregano. Jitrocel najdete všude kolem cest i na loukách. Listy čistí rány a pomáhají při nemocech dýchacích cest. Zahání dráždivý kašel a chronické zahlenění. Upravují stolici. Kopřiva uleví od revmatismu, akné, cukrovky a nemocí s ledvinami. Bolí vás v krku? Vykloktejte odvar z mateřídoušky! Kozlík vás zklidní a uleví nervům. Navozuje relaxační podmínky.

Bolest hlavy a špatný spánek

Spolehlivě odežene čekanka. List podbělu tlumí kašel a uvolňuje zahlenění. Čaj ze šalvěje vás dezinfikuje a zbaví bakterií. Pomáhá proti rýmě, kašli, chřipce i angíně. Nálev zmírní krvácení dásní. Violka trojbarevná odvádí škodliviny z těla nenávratně pryč. Detoxikuje tak tělo. Plicník ztlumí kašel a plicní nemoci. Dráždivý kašel odporoučí sléz. Uzdraví nemocnou sliznici. Dary přírody jsou úžasné!

[hana-code-insert name=’seznam‘ /]


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno