jak se starat o brambořík

jak se starat o brambořík

Brambořík perský (Cyclamen persicum) pochází z Malé asie, byl objeven v roce 1731. Původní druh má malé vonné květy a celozelené listy, moderní variety byly vyšlechtěny do široké palety barev – od bílé přes růžovou, fialovou, lososovou až po temně rudou, listy bývají stříbrně mramorované, s kresbami. Určitě patří k nejoblíbenějším hrnkovým rostlinám zimy, kvete totiž neúnavně od podzimu až do brzkého jara. je mu musíte zajistit správné podmínky. To pak vydrží ve formě i několik let.

Jak se o brambořík postarat?

Nejdůležitější při pěstování bramboříku je teplota, respektive chlad. Rostliny v teple totiž žloutnou a opadávají. Umístěte je tak, aby přes den měli teplotu mezi 7 – 15 stupňů, v noci kolem 5. Nemrzne-li, mohou být mezi okny, jinak jim vyhovuje nevytápěná ložnice či hala. V létě je můžete přesadit ven.

Světla mají rády hodně, ale ne přímé slunce. Důležitá je i zálivka. zemina by měla být stále vlhká, ale ve vodě rostlina stát nesmí Zalévá se asi dvakrát týdně, a to zásadně odspodu, aby nedošlo k uhnívání hlízy. Celý květináč ponořte asi na 15 minut do misky s vodou, pak zvedněte a nechte vodu vytéct. Každé dva týdny přihnojte.

Po odkvětu zálivku snižte a nechte rostlinu odpočívat. Až začnou rašit nové listy, opět ji zvyšte.

[hana-code-insert name=’seznam‘ /]


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno