bytové květiny

bytové květiny

Dům bez rostlin není pravé hnízdečko pohody. Květiny dodávají interiéru kapku přírodního klidu a osvěžují vzduch. Ne všichni nejsou rození pěstitelé a nevědí si s ošetřováním rostlin rady. Mají tendenci je přelévat anebo na ně naopak zapomínají. Ozdobte si svůj byt originálně a místo obrázků, moderních sošek a porcelánu do něj zasaďte rostliny v květináči.

Milé potěšení se zásobárnou vody

Nenáročná vodomilná rostlinka šáchor, známá spíše jako papyrus, je snadná na údržbu. Nepotřebuje ani nadměrné množství světla a snáší výborně nadměrný sluneční svit. Pyšní se dlouhými stonky, na jejichž konci se rozvíjejí listové růžice ve tvaru deštníku. Nadchne i klasovými květy žluté či světle hnědé barvy. Její množení je snadné, nejlépe přesazením výhonů.

Suchomilná rostlina přijde vhod do každého pokoje

Hvězdou obývacích pokojů je tenura třípáskatá neboli tchýnin jazyk. Starost o ni je minimální. Pochází z Afriky. Miluje střední sluneční svit a teplotu do 20 stupňů Celsia. Klidně doroste i výšky nad jeden metr. Po několika letech kvete a voní jako konvalinky. Množit ji lze oddělením trsu anebo odříznutím staršího jazyku. Ten vložíme do vody či vlhkého písku.

Oblibte si zeleň i doma

Pěknou skromnou rostlinou je zamioculcas pocházející z Afriky. Okrasa přírody je robustnější velikosti a rovněž hravě přesáhne velikosti jeden metr. Nepotřebuje časté zalévání, spokojí se s odmlkou několika týdnů bez vody. I na léto si dokáže vytvořit hojné zásoby vody, proto nemusíme mít strach, že uschne. Odolává parazitům a různým škůdcům. Hladce se přesadí dělením trsu. List namočený do vody po pár týdnech pustí kořínky.

Když chybí světlo v domě

Ne všichni majitelé domů a bytů se těší z velkého přísunu světla. V tom bývá u pěstění rostlin občas problém. Jaké si tedy pořídit? Plně kvetoucí rostlinkou chudou na světlo je africká fialka pocházející z Afriky. V tmavých koutech se neztratí ani exotická toulitka, brambořík a z nekvetoucích šeflera, gumovník či břečťan.

[hana-code-insert name=’seznam‘ /]


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, nevíte, čím to může být, ale v bytě mi odumírají rostliny. Zalévám je pravidelně, ale tak jednou za měsíc mě prostě květiny odejdou – jak v obýváku, tak v ložnici či předsíni. Mám doma čisto, nekouřim, …. nevím čím to může být. Manžel si ze mě dělá srandu, že mě nemůžou ty kytky vystát, tak pořád říká, ať koupim umělé. Máte zkušenosti i s umělými? Našla jsem tyto decodoma.cz/Umele-kvetiny/ líbí se mi, ale nikdy jsem umělé neměla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno