čerpadlo daikin

čerpadlo daikin

V posledních letech se trendy ve světě bydlení ubírají novým směrem. Kvůli neustále se zdražující energii lidé hledající nové bydlení preferují nízkoenergetická stavení. Na druhou stranu, i majitelé starších rodinných domů se snaží co nejvíce ušetřit. Jedním z úsporných opatření je tepelné čerpadlo, které slouží k vytápění prostoru v zimě a k chlazení interiéru v létě. Velké popularitě se těší tepelná čerpadla Daikin Altherma, na která se v následujících řádcích zaměříme.

Tepelné čerpadlo se vyznačuje nízkou spotřebou elektrické energie, přičemž z dlouhodobého hlediska se úspora vyšplhá do řádu desítek tisíc korun. Návratnost investice je reálná a rychlá. Přestože tato čerpadla nachází uplatnění především u energeticky úsporných staveb, jsou ideálním řešením také do starších rodinných domů.

Výhody tepelného čerpadla

Intuitivní ovládání, ekonomický provoz, šetrnost k životnímu prostředí – to jsou hlavní výhody tepelného čerpadla. Zařízení se pyšní mnoha praktickými funkcemi. Slouží ke kontinuálnímu ohřevu vody a v letním období plnohodnotně nahradí klimatizaci k chlazení prostoru. Instalace čerpadla je jednoduchá a rychlá.

Rozdělení tepelných čerpadel

Společnost Daikin má ve svém produktovém portfoliu nízkoteplotní a vysokoteplotní čerpadla. Nízkoteplotní čerpadlo se hodí především do novostaveb a nízkoenergetických domů. Ačkoliv spotřebují minimum elektrické energie, jejich výkon je dostatečný. V zimním období dokonale vyhřeje místnosti, a to s minimální spotřebou. Jedná se o efektivní a cenově dostupné řešení, které vás osloví.

Druhou variantou je vysokoteplotní čerpadlo, které dokáže ohřát vodu na 75 °C. Tato varianta čerpadla je vhodná do zástaveb, neboť je nenáročná na prostor. Dále se tato kategorie čerpadel rozděluje na venkovní a vnitřní.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno