dítě

Na tu otázku by asi nejlépe odpověděly děti. Podle oblíbené pohádkové postavičky, sportovce, kterého obdivují nebo oblíbeného zvířátka. Výběr povlečení ale není jen o motivu. Důležitý je i správný výběr materiálu. U dětí obzvlášť.

Materiál je základ

Pro děti jsou nejvhodnější přírodní materiály. Oblíbená je bavlna a len. Nevhodné jsou směsové tkaniny, které nedostatečně odvádí pot a pokožka se pod nimi nadměrně potí.

Bavlna je klasika i mezi dospělými. Snese vysoké teploty praní a sušení, je měkká na dotek, dobře saje vlhkost a dýchá. Nemusíte se tak obávat zapařenin a podrážděné pokožky.

Len odolává plísním a je přirozeně antibakteriální. Skvěle odvádí vlhkost a čím víckrát lněné povlečení vyperete, tím bude jemnější.

Důležitá je i velikost

Nejen dětské povlečení by mělo přesně sedět na polštář či peřinu. Proto je dobré znát rozměry ještě předtím, než ho koupíte. Ve velkém povlaku se náplň snadno ztratí a dítěti může být zima, protože bude spát jen pod povlakem. V malém se zase nahustí na jedno místo, a to také není nic příjemného. Někdy se tím ani nedá přikrýt.

Jaké zapínání se hodí pro děti?

Bezpečnost by měla být na prvním místě. Zapínání volte podle věku dítěte. Pro děti, které vše strkají do pusinky jsou knoflíky nevhodné. Snadno se utrhnout a dítě je může spolknout. Pro miminka je nejvhodnější zakládací povlečení, která se nijak nezapíná.

Pro větší děti je pak lepší zip. Dejte si ale pozor, aby nedráždil citlivou dětskou pokožku.

dětský pokoj

Co povlečení snese?

Děti mu dají pořádně zabrat. Tu se jim podaří vylít pití nebo rozdrobit sušenku. Do postele si klidně vezmou modelínu nebo papír a fixky. Stopy na povlečení jsou raz dva. Proto je lepší vybírat takové povlečení pro děti, které můžete často prát, klidně i na vyšší teploty. Plusem je i to, když rychle schne a nemusí se žehlit.

Naslouchejte dítěti

Těm maličkým je jedno, zda bude povlečení s kytičkami, Krtečkem nebo pejskem. Čím je ale dítě starší, tím víc lpí na konkrétním motivu. Nejprve se jedná o pohádkové postavičky. Ty pak vystřídají zvířátka, auta a sportovci.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno