zasklení balkonu
Zdroj foto: optimi.cz

Doslechli jste se o možnosti kompletního zasklení balkonu či lodžie a stále si nejste jisti, k čemu může být taková stavební úprava dobrá? Nebo o ní uvažujete, ale bojíte se možných nevýhod? Následující řádky vám bezpochyby odpoví na důležité otázky. Pravdou je, že zasklený balkon se může stát velmi užitečným i designovým prostorem, který budete moci využívat i v průběhu zimy.

Proč investovat do zasklení balkonu nebo lodžie?

Existuje hned několik důvodů, které mohou vést majitele bytu k nápadu na jeho pořízení. Mezi ty nejčastější patří:

Dodatečná izolace bytu

Nespornou výhodou zasklívacího systému je doplnění izolačních schopností bytu, což se může podstatně podepsat na spotřebě energií. Otevřenými prostory uniká z bytu nesporně více tepla než zaskleným balkonem.

Utlumení hluku z ulice

Skla mimo jiné také efektivně eliminují hluk z ulice, což může být zejména v rušných částech větších měst velice užitečné. Není nad to moct si v pohodlí bytu užívat klid a ticho bez všemožných rušivých zvuků zvenčí.

Zabezpečení

Zasklený balkon zvyšuje celkovou bezpečnost bytu. Je samozřejmostí, že tuto výhodu ocení spíše obyvatelé nižších poschodí, ovšem rozhodně se jedná o velice přínosnou vlastnost zasklívacích systémů.

Ochrana před povětrnostními vlivy

Je-li prostor lodžie chráněn sklem před větrem, deštěm či sněhem, několikanásobně se tak zvyšuje potenciál k jeho využití především v průběhu chladnějších měsíců. V zimě pochopitelně záleží na tom, jak velké mrazy venku panují, při slunečných dnech ovšem není problém udržovat v lodžii teplo přijatelné k občasnému pobytu.

S odcházejícím podzimem se tak může z prakticky prázdného balkonu stát nádherná zimní zahrada, ale například také kutilská dílna či pracovna. V létě samozřejmě není problém posadit se s notebookem ven a vyřídit důležitou administrativu, v zimě se však stává z lodžií pusté a chladné místo. Díky zasklívacímu systému zde ovšem můžete trávit čas nezávisle na tom, jestli venku prší, či nikoliv.

Nebude zasklení balkonu narušovat celkový vzhled budovy?

V tomto ohledu můžete být bez obav. Jediným certifikovaným výrobcem zasklívacích systému je v Česku firma Optimi nabízející bezrámové zasklení balkonu. Celkový dopad na vzhled budovy jak z bytu, tak zvenčí, je díky tomuto patentovanému systému minimální.

Bezrámový systém znamená, že mezi jednotlivými skly nejsou použity žádné plastové ani jiné předěly. Nezasvěcený pozorovatel si tak mnohdy skel, které působí jako jedna celistvá tabule, nemusí ani všimnout.

Odsunutí skel a manipulace s nimi a údržba

Systém umožňuje velmi snadnou manipulaci se skly, jejich částečné nebo dokonce úplné odsunutí. O příjemný pocit z otevřeného prostoru tak rozhodně nepřijdete.

Moderní technologie využité v bezrámovém zasklívacím systému zajišťují, že není nutné celý mechanismus nijak pečlivě a často udržovat. Bohatě postačí jednou ročně namazat pojezdová kolečka silikonovým olejem a tím doporučená péče končí. Jedinou další údržbou je pochopitelně mytí skleněných tabulí, jehož četnost závisí koneckonců pouze na vás.

Zajímá-li vás, v jakém cenovém rozpětí se takové úpravy pohybují, poměrně dobrou představu vám může poskytnout ceník zasklení balkonu. Jisté je, že zasklívací systém dokáže efektivně ušetřit finance a otevřít nové možnosti využití prostor vaší domácnosti.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno