pergoly

 

Terasy jsou v současné době zcela nepostradatelnou součástí všech moderních novostaveb rodinných domů. Slouží k vytvoření pohodlného zahradního posezení hned u domu. Aby byly naprosto komfortní, musí mít především rovnou a protiskluzovou podlahu, kvalitní zahradní nábytek na sezení a také musí být chráněny před ostrými slunečními paprsky. Možností a způsobů, jak zastínit terasu je mnoho. Jaký je nejvhodnější?

Pevná konstrukce

Nejjednodušší variantou je slunečník. Ten ale zastíní jen malou plochu a snadno se poškodí větrem. Další možností jsou markýzy. O ty se ale musíte neustále starat, roztahovat je a zatahovat, aby se nepoškodily vlivem silného větru. Z hlediska moderní architektury je nejlepší volbou stínění terasy využití pevných konstrukcí. Jedná se o pergoly nebo zimní zahrady.

Pergolu nebo zimní zahradu?

Záleží na tom, zda budete chtít na terase relaxovat jen v létě a v případě hezkého počasí, nebo celoročně. Při posezení v létě stačí jen otevřené konstrukce – pergoly. Velmi populární jsou k moderním novostavbám zejména pergoly s ocelovou konstrukcí. Pro celoroční posezení nevhodné nechat realizovat zimní zahradu se skleněnými výplněmi mezi nosnou konstrukcí, které zabrání větru a zimě, aby prostupovaly dovnitř. Pergoly i zimní zahrady ale musí vždy nabízet efektivní možnost stínění.

Vhodné řešení si nechte navrhnout u profesionálů

Každá terasy, pergola i zimní zahrada je originál. A každá si také zaslouží originální stínění. Vybírejte jej vždy u profesionálů v dané oblasti. Na pergoly a zastřešení zimních zahrad je na našem trhu specializovanou společností firma Climax. Ta nabízí realizaci pergol s nosnými konstrukcemi, ale také různé varianty stínění zimních zahrad. Nezapomínejte, že stínění nemusí být jen na střeše pergol a zimních zahrad, ale také na bocích, abyste byli před ostrými slunečními paprsky dokonale chránění po celý den.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno