střešní okna
zdroj foto: shutterstock.com
střešní okna
zdroj foto: shutterstock.com

Zamilovali jste se do střešních oken? Pustí vám do domu světlo a čerstvý vzduch. Rozhodnout se pro jejich správné parametry není snadné. Výrobci se předhánějí v provedeních, designech i cenách střešních oken. Kde najít zlatou střední cestu, když máte hluboko do kapsy? Na co si dát pozor, abyste v chladných dnech nemrzli a v létě se nepotili ve vlastní šťávě? V minulých letech se střešní okna potýkala s nedostatkem kvality, dnes tomu tak naštěstí není.

Dlouhá životnost a trendy vzhled

V posledních letech mnoha lidem učarovalo bydlení v podkroví. Není divu. Vzdušnost a pozorování hvězd má své magické kouzlo. Dříve sloužilo podkroví jen jako sklad nepotřebných věcí a k sušení prádla. Dnes musí okno splňovat konstrukční a izolační parametry. Bez oslovení profesionálů nedosáhnete kvalitního výběru ani montáže. Většina střešních oken je vyráběna ze dřeva. Skvěle ladí se vzhledem domu. Dřevo oplývá dokonalými technicko-tepelnými prvky. Nejčastěji je užito dřeva borovicového. Pomocí impregnace dřeva je docíleno ochrany před škůdci a lazurou před povětrnostními vlivy.

Plastová střešní okna mohou zklamat

Hojně rozšířený plast se pro střešní okna příliš nehodí. Zato oceníte jeho schopnost odvádět plíseň. Další možnost tvoří střešní okna v kombinaci dřeva a polyuretanu. V prostorech, kde se počítá z velkou vlhkostí se skvěle upotřebí. Světlý povrch se však nehodí ke všem domům. Myslete na tepelně izolační vlastnosti skla, propustnost světla a zvukovou izolaci.

Ovládání a údržba během chvilky

Zaměřte se na mechanismus otevírání. Setkáte se s výklopným anebo kyvným. Střešní okna opatřená kyvným mechanismem se lehce montují a slibují více prostoru pod oknem. Tento fakt ocení ženy při jejich mytí. Výklopná střešní okna dominují vyšší pořizovací cenou a otevíráním ven. Ventilační klapka vybavená filtrem proti pachu, sněhu i hmyzu plně zajistí výměnu vzduchu. Odborný prodejce vám osvětlí správný výběr střešních oken.

[hana-code-insert name=’seznam‘ /]


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno