oprava střechy

oprava střechy

Náročné zimní podmínky – vydatné sněžení, mrazy a tání sněhu prověří nejlépe stav vaší střechy, zejména ve starších domech. Přes poškozené tašky se dovnitř stavby dostává voda a způsobuje škody. Poškozené může být i laťování, krokve, ale i zateplení a vnější a vnitřní omítky. Každopádně zima ověřila v jakém stavu je vaše střecha. Nečekejte na fatální škody, již při prvních náznacích poškození popřemýšlejte nad opravou a výměnou střešní krytiny.

Produktový manažer společnosti Tondach Peter Šebeňa radí: „Zkontrolujte si hned po zimě, zda se vám netvoří v interiéru plísně, nebo nezatéká někde na zeď zevnitř nebo zvenčí. Kritická místa jsou hlavně kolem detailů, jako jsou úžlabí, komíny, prostupy přes střechu. Pokud zjistíte, že máte tašky poškozené, nebo se mezi nimi objevili mezery, jsou nakřivo a pod., je čas na jejich opravu a výměnu. Kromě toho je třeba zkontrolovat i doplňky střechy, které se v zimě mohou pokazit vlivem počasí jako například okapy. Je dobré co nejdříve je upravit nebo opravit tak, aby vám jarní deště nezpůsobily přetečení a škody. I malé, zdánlivě nenápadné otvory, mohou způsobit za delší dobu promočení velkého rozsahu v podkroví, či izolaci. Následně vzniknou škody a je nutná výměna poškozených částí domu, ať už krovu, laťování, izolace, omítek, ale často i nábytku. Zatečení provázející plísně jsou škodlivé pro alergiky, ale i ostatní, protože oslabují imunitní systém.“

Při opravě střechy se doporučuje upřednostnit co nejbližší odstín k původní krytině. Při celkové výměně se však nemusíte obávat zvolit i jiné druhy a odstíny tašky, protože dnešní tašky jsou posuvné a lze je použít i na staré laťování. V případě potřeby výměny laťování je možné použít velkoformátové tašky XXL, díky čemuž ušetříte čas a peníze. Jelikož jsou rozměrově větší než staré, je potřeba menší množství střešních latí a práce je rychlejší.

Pokud uvažujete nad rekonstrukcí staré střechy, vezměte v úvahu fakt, že nemusíte použít původní krytinu, jestli je to plech, eternit, bitumen, nebo jakýkoli jiný materiál, ale můžete je nahradit hodnotnější pálenou keramickou taškou. Právě rekonstrukce je okamžik, kdy můžete vyměnit svou starou nevyhovující střešní krytinu za kvalitnější a trvalejší. Hlavně při nákladnějších rekonstrukcích celého domu se to vyplatí. Získáte tím novou střechu, která zhodnotí váš dům a vyřeší problémy na celá desetiletí. Pokud uvažujete o prodeji nemovitosti, můžete tak zvýšit její hodnotu a počet zájemců a zkrátit čas prodeje. Krytiny z jiných materiálů mohou pouze těžko konkurovat jedinečným vlastnostem keramiky, jakými jsou extrémní odolnost vůči vlivům počasí, vysoká pevnost, nízká hmotnost, barevná stálost a další. Předpokládaná životnost naší moderní pálené tašky je minimálně 80-100 let a to bez jakékoliv údržby,“ vysvětluje P. Šebeňa.

Všechny krytiny TONDACHu jsou odolné vůči agresivním vlivům počasí – větru, dešti, mrazu, slunečnímu záření, návalům sněhu či zásaditým a kyselým látkám v ovzduší. Zároveň splňují nejpřísnější evropské normy, vyznačují se pevností keramické vazby a tlumí hluk. Kvalitní přírodní suroviny garantují harmonii s prostředím, dlouhou životnost a bezkonkurenční stálobarevnost tašek TONDACH®.

[hana-code-insert name=’seznam‘ /]

Zdroj text, foto: TS, tondach.cz


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno