konopí

V posledních několika desetiletích vstoupilo konopí – tato kontroverzní rostlinka – na scénu v doprovodu mnoha diskusí o využití jejích významných léčivých vlastností. Mnohé odborné studie i praxe pacientů totiž potvrdily, že konopí pomáhá tam, kde běžná medicína zatím nestačí.

POKOŽKA

Konopný olej blahodárně ovlivňuje veškeré nemocné projevy na kůži – atopickým ekzémem počínaje, některými druhy lupénky konče. Příznivě působí také na opary, spáleniny, štípnutí hmyzem. Rovněž v kosmetice má konopný olej své místo. Projasní pleť, vlasovou pokožku zbaví lupů, vylepší stav nehtů. Lze ho použít vnějšně k masážím bolavých kloubů i svalů, k obkladům, jako přísada do koupele a také vnitřně. Dvě polévkové lžíce denně jako součást jídelníčku zlepší Vaše trápení s pokožkou do dvou týdnů.

KONOPNÉ SEMÍNKO

Konopné semínko je velmi zdravým potravinovým doplňkem. Jeho konzumací si přirozeně doplníte svou dávku vitamínů A, B1, B2, B3, B6, B9, C, D a E, vápníku, hořčíku, draslíku, železa, fosforu a mnoha dalších aktivních látek. A co je důležité – stejně jako konopný olej, má i konopné semínko vysoký podíl esenciálních nenasycených mastných kyselin omega 3, 6 a 9 v ideálním poměru k lidskému organismu.
V prodejnách zdravé výživy zakoupíte mnoho potravinových doplňků s přídavkem konopného semínka či květů a lístků této jedinečné rostlinky. Tyto produkty podpoří Vaše zdraví, neobsahují psychoaktivní THC jako klasická marihuana.

CO NA TO MODERNÍ MEDICÍNA?

Seznam závažných onemocnění, kdy klasické konopí ulevuje pacientům od bolestí či dokonce brzdí postup choroby, je dlouhý: Chronická bolest spojená s onkologickou léčbou či HIV, degenerativní onemocnění nervů u roztroušené sklerózy, Parkinsonova choroba a mnohé další. Možnosti využití se hledají též u Alzheimerova onemocnění. Zde se již jedná o léčiva, která obsahují všechny účinné složky konopí, včetně THC. Jen v synergii všech složek této rostlinky totiž lék může pomáhat tam, kde má.

NADĚJE V PODOBĚ ZELENÝCH LISTŮ

Výzkum účinnosti konopných látek na lidský organismus ještě zdaleka neskončil. Dle mnohých lékařů i vědců není zatím snadné říci, jak moc by například v psychiatrii převažovala pozitiva léčby nad negativy.
Uvidíme tedy snad v budoucnu, zda se díky této, již mnohými starověkými kulturami uctívané rostlině, podaří nalézt účinnou léčbu na nemoci, proti kterým zatím žádné zbraně nemáme.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno