trávník

Teplejší počasí s menším množstvím srážek není pro trávníky vůbec ideální. Aby byl trávník v té nejlepší kondici, správně živený, se sytou barvou a bez světlých míst, je třeba o něj pečovat. Základní péčí o trávník je jeho zavlažování, i když velké množství majitelů domů se zahradou se při zalévání věnuje záhonkům a na trávník zapomíná. Závlaha trávníku je pro jeho správný růst velmi důležitá. Jak intenzivně zavlažovat?

4-6 litrů na 1m2

Doporučené množství vláhy při zalévání je 4-6 litrů na 1m2. Samozřejmě záleží na okolnostech. Pokud je po vydatných deštích, stačí samozřejmě méně. Velmi důležité je také rozlišovat místa na trávníku a schopnost zeminy absorbovat vlhkost. Na stinných místech stačí 4 litry na 1m2, na místech bez stínu dáváme celých 6 litrů. Ideální je, pokud se zalévání denně rozdělí do dvou částí – ranní a večerní. Při ranním zalévání na trávník pokropit 2/3 množství vody, večer pak stačí jen 1/3.

Nikdy nezalévat v případě ostrého slunka

Zalévání by zásadně nikdy nemělo probíhat v čase okolo poledne ani na přímém slunci. Proč? Kapky vody dopadnou na trávu a část vody zůstane na lístcích trávy. Pokud na tyto kapky svítí ostré sluneční paprsky, voda se chová jako lupa. Doslova spálí jednotlivé lístky. Ty pak mohou mít nezdravou barvu a na trávníku se mohou objevit známky trávníkové rzi. Proto se má zalévat ráno a večer.

Nezapomínejte na živiny

Samotná voda postačí k růstu trávníku a jeho výživě. Pokud ale chcete mít opravdu sytou barvu a celistvý trávník, je třeba myslet i na jeho dodatečnou výživu. Jaké látky trávníkům nejvíce prospívají? Jedná se především o uhlík, kyslík, vodík, dusík, fosfor, draslík, hořčík a vápník. Všechny tyto látky je možné najít v trávníkových hnojivech. Nejsnazší na aplikaci jsou hnojiva rozpustná ve vodě, která trávníkům dodáte při zalévání.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno